Logo
(Po-Pá, 10 - 18 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 3 001 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Očista, nabíjení a programování krystalů a minerálů

 

                                                                  

Očista, nabíjení a programování krystalů a minerálů

Všechny léčivé krystaly, minerály a náramky z drahokamů zakoupené od Timia, jsou energeticky očištěny jestě před tím, než jsou zaslány k vám. Přesto ale doporučujeme (můžete a nemusíte ), aby jste po vybalení krystaly a náramky, které se můžou oplachovat vodou opláchli( které nemůžou do vody nebo si nejste jisti, tak očistit jinými níže popsaným způsoby - myšlenkou nebo očistným kouřem...)a dali si je nabít. Podle toho,  jestli můžou na slunce, tak je položit třeba na okenní parapet na slunce, pokud nemůžou na slunce, tak je uložit z dosahu slunce do stínu nebo náramky se můžou položit k nabití na křišťálovou nebo ametystovou drúzu, pokud ji máte. 

Je dobré se potom s krystalem  seznámit. V tiché chvíli, když budete spolu, nalaďte se na jeho energii... Pokud to bude možné, neumožňujte jiným lidem, aby se dotýkali vašeho krystalu (totéž platí pro náramky). Na krystalu ulpí jejich energie a vy tyto energie budete zbytečně přebírat na sebe, nemusí s vámi rezonovat a vy se pak nemusíte cítit dobře. Jsou to neviditelné věci, ale přesto si na to dejte pozor. Krystal je váš a je naladěn na vás. Nemíchejte energie. Pokud se tak stane, pomůže očista opláchnutím a opětovné naladění své energie s energií krystalu.

Postupem času, jak bude krystal s vámi pracovat, se na něm zase budou zachycovat negativní energie nebo vibrace a bude nutné ho znovu očistit a znovu nabít. Na to prosím nezapomínejte. Některé krystaly je nutno opláchnout po každém použití, některé alespoň jednou týdně nebo jednou za čas. Stejně, jako se musíme starat o sebe umytím, očištěním a dobitím, tak naše krystaly jsou na tom stejně. Když krystal pracuje, je uveden do vyšší frekvence a pokud není vyčištěn a není mu dán prostor i čas k dobití, bude "unavený", spící...Představte si sami sebe v nepřetržitém provozu, v plném nasazení, bez možnosti očisty a odpočinku...Stále bude krystal "nějak fungovat", ale nemusíte už cítit tu energii jako dřív, může se zakalit nebo třeba i pod tíhou nevyčištěné energie vám může prasknout. Krystaly nejsou jako samonabíjecí baterie, potřebují očistu, odpočinek i dobít ztracenou energii.

Různé možnosti čistění a dobíjení krystalů, minerálů a náramků z drahých kamenů

Zde předkládáme některé z možností, jak můžete pečovat o své kameny a náramky a jak si je můžete programovat.

Všechno jsou to metody, které sami taky používáme, jsou léta zaužívané po celém světě a fungují.

Pokud se o své krystaly budete dobře starat, budou vám vaši péči s láskou mnohonásobně vracet...♡

Očista tekoucí vodou

Držíte - li vaše kameny pod proudem chladné čisté vody, voda je očistí a znovu nabije. Můžete si představovat, jak voda smývá z kamenů negativní a nízkovibrační energii a kámen se stává znovu čistým a zářícím, naplněním světlem a láskou. Pokud máte možnost občas vzít své kameny k čistému potůčku či jiné přírodní vodě, uděláte pro ně i pro sebe velmi dobrou službu. Voda z čisté přírody má jinou, o moc vyšší energii než chlorovaná voda z kohoutku. Kameny můžete dát třeba i na déšť při letní bouřce. Jsou to nebeské živly a kameny milují tuto energii. Některé kameny, jako je selenit, pyrit nebo angelit, ale je jich mnohem více, by neměly být namočeny do vody, takže pokud si nejste jisti, zda je určité kameny vhodné dát do vody, použijte jinou metodu čištění. My sami tuto očistu vodou používáme ihned po přivezení krystalů na prvotní a důkladnou očistu od všech energetických otisků a cizích energií.

Očista Matkou Zemí

Minerály a krystaly pocházejí ze Země, takže je můžeme umístit přímo na zem, do trávy, do hlíny a přirozeně nechat očistit všechny negativní energie a znovu tím své milé kameny nastartovat. Můžete je tam ponechat přibližně 24 hodin, ale některé, které jsou hodně unavené, je dobré tam ponechat mnohem déle. Pokud jsou šperky zasazeny do stříbra, zlata, či jiného kovu, je nejlepší je nejprve jemně obalit hadříkem nebo látkovým kapesníkem, aby se drobné částečky nečistot nedostaly do upevňovacích prvků. Kontakt s hlínou i rostlinami dělá kamenům dobře a úplně ožijí. Tato metoda je výborná, ale nedá se praktikovat celoročně. Taky není vhodná pro kameny, které nemají přijít do styku s vodou a vlhkostí( selenit, pyrit, angelit...) Pak nezapomeňte místo, kam jste je uložili a raději si toto místo dobře označte :)

Vykuřování

Tento způsob je velmi účinný pro čištění krystalů, minerálů a minerálních náramků. Je velmi vhodný i pro kameny, které nemohou být opláchnuty vodou nebo pro větší množství kamenů. My sami tuto metodu velmi často a rádi používáme. K vykuřování krystalů můžete použít například různé šalvěje (populární je svazek bílé šalvěje), byliny, santalové dřevo, cedrové dřevo, pryskyřice, kadidlo, svaté dřevo Palo Santo... Jednoduše v kadidelnici nebo pevnější misce naplněné himalayskou solí nebo křemičitým pískem zapálíte zápalný uhlík a na něj po rozhoření nasypete např. prášek ze santalového dřeva, cedrová dívka či kadidlovou pryskyřici a nebo zapálíte vonnou tyčinku z těchto vonných dřevin, bylin a pryskyřic, nebo zapálíte přímo kousek svatého dřeva Palo Santo. Otevřete okno, aby mohla nashromážděná negativní energie pomocí dýmu opustit váš prostor. Vzniklý kouř a dým nechejte prostoupit mezi kameny, které držíte v ruce v očistném dýmu nad zapálenou tyčinkou, dřívkem nebo uhlíkem v kadidelnici, jakoby se kameny v kouři koupaly. Myšlenkou požádejte o to, aby byla odvedena veškerá negativní a nízkovibrační energie. Tím se zbaví kameny veškeré negativní energie a vy si spolu s tím i energeticky očisťujete prostor, ve kterém žijete a necháváte si ho provonět nádhernou vůní.

Tibetská mísa

Pokud jsou kameny malé a vy máte doma tibetskou mísu, můžete je do této mísy vložit. Větší kameny umístěte do blízkosti mísy, poté si nastavte své záměry s očistou (vytvořte si sami svou formulku, ve které požádáte, aby byly krystaly očištěny od veškeré nízkovibrační a negativní energie...) a rozeznívejte mísu několik minut. Tibetskou mísu rádi používáme, má nesmírně očistný a léčivý zvuk a je možno tímto zvukem čistit i větší množství krystalů, aniž byste museli s každým zvlášť k vodě. 

Očista pomocí myšlenky, očistná formulka

Zaměřte svou mentální energii na své krystaly a požádejte vesmír nebo anděly, aby očistili kameny od všech negativních a nízkovibračních energií a znovu jim dodali novou energii pro jejich maximální potenciál. Poté, co to uděláte, vždy poděkujte vesmíru, Bohu a nebo vašim andělům.

Nabíjení pomocí dalších krystalů a drúz 

Umístěním menších krystalů, minerálů a šperků z nich nebo minerálních náramků na křišťálovou nebo i ametystovou drúzu se vyčistí negativní energie a tyto menší kameny a šperky se znovu aktivují. Pamatujte si však, že je potřeba tyto nabíjecí drúzy taky pravidelně čistit a znovu nabíjet, abyste si zajistili, že si zachovají své čistící a obnovující síly. 

Nabíjení Sluncem

Slunce je nejsilnější energetický způsob nabíjení vašich kamenů. I když je zataženo, sluneční paprsky budou kamenům stále dodávat energii. Buďte však opatrní, protože některé kameny na slunci vyblednou a proto ty, které na přímé slunce nemůžou (ametyst, růženín, záhněda, citrín, fluorit... a mnoho dalších), nabíjejte z dosahu slunečních paprsků, za slunečného dne, ale ve stínu. Dejte i pozor na zvláštní krystaly křišťálu, u kterých se objevují trojúhelníkové mistrovské značky Strážců záznamů. Křišťál miluje přímé slunce. Pokud byste ale často nechávali tyto křišťálové Strážce záznamů dlouho na přímém poledním nebo vydatném slunci, mohlo by se stát, že časem dojde k vypálení těchto tajemných značek a můžou třeba i zmizet...

Nabíjení Měsícem

Úplněk a dorůstající měsíc jsou obzvláště vhodné pro dobití vašich kamenů, které nemůžou být nabity sluncem (měsíční kámen, selenit, akvamarín...). Můžete je umístit venku nebo vevnitř na okenní parapet, ale do míst, kde víte, že dopadá měsíční světlo. I když je zamračená noc, měsíční paprsky budou kamenům dodávat energii, ale nebude jí tolik, jako při vyjasnění. Pokud vám zrovna při úplňku z důvodu zataženého nebe a špatného počasí nevyjde dát své kameny nabít, tak je zkuste dát nabít ještě další den, úplněk má energetický dosah den před i den po samotném úplňku.                            

Programování krystalů a minerálů

I když není nutné nijak programovat své drahé kameny, abyste mohli využívat jejich léčivých vlastností, můžete tak učinit, pokud chcete zaměřit energii svých kamenů na něco konkrétního. Chcete-li to uskutečnit, můžeme vás inspirovat tímto postupem ♡

  • Přemýšlejte o tom, co od kamene chcete, a pečlivě si zformulujte svůj pozitivní úmysl, svůj záměr.
  • Vyberte krystal, který rezonuje s vaším záměrem. Například - zvolte uklidňující krystal pro uvolnění stresu nebo energizující krystal na podporu akčnosti. Nebo pokud chcete uvolnit zaseknutou energii, rozpustit bloky, rozpustit obavy a strachy, přivézt do svého života radost, lásku... posunout se dál... zvolte vždy takový krystal, který vám podpoří vaše vědomé rozhodnutí. Nejlépe jsou programovatelné krystaly křemene.
  • Vyčistěte vybraný krystal libovolnou metodou, kterou preferujete. 
  • Sedněte si, zůstaňte v tichosti a zklidnění, očistěte svou mysl od nesouvisejících myšlenek, je důležité, abyste nebyli rozptylováni. Držte svůj krystal v ruce a začněte se soustředit na svůj záměr. Můžete ho vyjádřit slovy nahlas a nebo pokud máte dobrou fantazii a představivost, zkuste si představit, jaké by to bylo, kdyby se už váš záměr naplnil a tuto představu jste skutečně žili. Opakujte svůj úmysl několikrát, dokud neucítíte, že se tyto vibrace úplně vstřebaly do vašeho krystalu, že se vše propojilo. Intuitivně to ucítíte, že se proces nastavil...

Krystaly jsou moudré bytosti a jsou tady, aby s námi pracovaly, pomáhaly nám, aby se uskutečnil proces transfornace na vyšší úroveň vědomí. Vše je postaveno na principu svobodné vůle. Krystal nám pomůže tím, že nás energeticky podpoří, bude očisťovat, udržovat ve vyšších vibracích svého pole, ale nezpůsobí změny bez našeho otevření se a naší plné a vědomé spolupráce...

Noste krystal, pokud vám to jeho velikost dovolí při sobě v kapse nebo buďte v jeho energii, v jeho blízkosti nebo alespoň propojení myšlenkou. Tak můžete stále čerpat jeho energii, jeho pomoc při uskutečňování záměru ♡