Logo
(Po-Pá, 10 - 18 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 3 001 Kč a máte dopravu na výdejní místo ZDARMA
Slide

Moqui Marble

Moqui Marble je velmi zajímavý a vzácný přírodní kamenný kulovitý útvar nalezený v poušti Navajo v Utahu v USA. 

Slovo "Moqui" pochází od indiánského kmene Hopi, dříve známého jako indiáni Moqui.

Moqui Marbles byly pojmenovány po těchto domorodých lidech, kteří žili v pouštní oblasti Navajo a využívali sílu Moqui pro duchovní účely a hry. 

Slovo "Marble" je v překladu hrací kulička.

Legenda praví, že zesnulí předkové - duchové indiánského kmene přicházeli v noci a hráli hry s těmito kuličkami a když před rozedněním opouštěli Zemi, zanechali tyto kuličky na viditelném místě. Lidé z kmene to považovali za znamení od svých milovaných zesnulých, kteří se je pokoušeli kontaktovat.

Indiáni kmene Hopi uchovávají ve svých domácnostech Moqui kuličky na znamení toho, že vítají své předky. 

Pro svět byly objeveny teprve nedávno, ale šamani indiánských kmenů je používali po staletí. Pro své léčivé vlastnosti jsou známé jako "šamanské kameny".

Byly považovány za posvátné mezi šamany starověkých kmenů a byly používány pro kontakt s totemovými zvířaty, duchy a duchovními průvodci a také pro kontakt s mimozemskými bytostmi. Využívaly se pro meditace, jasnovidění, snění a astrální cestování.

Během dávných kmenových šamanských rituálů byly tyto kuličky vhozeny do ohně, aby explodovaly a přeměnily se v jiskry. Síla exploze i vzor, který vznikl z rozbitých trosek kuličky ukázaly zkušenému šamanovi cestu k řešení situace.

Čokoládově zbarvený kámen je konkrece (název konkrece je vytvořen z latinských slov "spolu" a "růsti", v češtině je pro to výraz "zhuštění". Základem vzniku konkrece je obvykle jádro, kolem něhož se začnou zhutňovat a zahušťovat minerální látkyoxidu železa složena z pískovcového středu, který je obklopen tvrzenou skořápkou z hematitu. Tato tvrzená hematitová krusta na povrchu je tmavé barvy. Když bychom rozřízli Moqui Marbles na polovinu, uviděli bychom, že střed je světlejší - červenohnědý se zrnitou pískovcovou texturou.

Nejstarší nalezené kameny mohou mít stáří až stovky milionů let a sahají do období Jury. Jejich přesný původ je stále nejistý, ale je možné, že kameny vznikly pod zemí, když byly původní písečné duny pod vodou a z tekoucích podzemních vod se vysrážely železité minerály. Vnější vrstvou byl limonit, který se změnil na hematit, tvořící tvrdý povlak a chránící pískovec ve svém středu. Vítr pak tyto unikátní geologické zvláštnosti vyleštil do dnešní podoby.

Vyskytují se na mnoha místech v jižním Utahu a jsou buď pod zemí nebo volně shromážděné ve větších skupinách na zemi poblíž navažských pískovců. Pohled na ně takto v přírodě je dechberoucí.

Podobné konkrece lze nalézt i v jiných částech světa a dokonce i na planetě Mars, ale tyto konkrétní kuličky zvané Moqui Marbles jsou specifické jen pro oblast Navajo v Utahu.

V současné době je již nemožné získat Moqui Marbles z oblasti Navajo z Utahu, protože celé území, ze kterého se tyto kamenné kuličky získávaly, je pod správou národního parku a jejich "těžba" je zakázána. Tyto čokoládově hnědé kulaté kameny jsou vzácné a nyní jsou ještě exkluzivnější jako "zakázané zboží". Tyto kuličky, které máme v nabídce, jsou ze zásob, které byly shromážděny ještě před úplným zákazem.

 

Moqui Marbles - pár

Moqui Marbles mohou mít různé velikosti. Můžou být malé jako hrášek nebo velké jako tenisový míček nebo pomeranč.

Moqui Marbles jsou tvarem někdy jako koule nebo spláclé jako kotouče nebo disky a tak trochu připomínají létací talíře UFO. Můžou být i válcovité jako trubky nebo vzácně mají zvláštní zdvojené tvary. Některé jsou na povrchu hladší, jiné mohou být drsnější a vroubkované.

Protože jsou Moqui Marbles svým tvarem a energií rozlišované na mužské a ženské, často se používají v párech a takto se i prodávají. 

Moqui Marbles - mužské kameny

Kameny, které nejsou tak kulaté a jsou více ve tvaru kotoučů nebo disků a jsou vroubkované - mívají vroubkovaný prstenec, bývají považovány za mužské

O kamenech, které mají více kulovitý hladší tvar se traduje, že jsou ženské

Moqui Marbles - ženské kameny

Pokud držíme v dlaních pár Moqui Marbles, tak správné držení je takové, kdy ženský kulovitý kámen přináleží k ženské energii jin a ta je spojena s nedominantní rukou ( je to levá ruka, pokud píšeme pravou) a mužský kámen ve tvaru disku s vroubky přináleží k mužské energii jang a ta je spojena s dominantní rukou ( je to pravá ruka, pokud jsme praváci ). 

Zkráceně tedy: pokud jsme praváci, tak držíme mužský kámen v pravé ruce a ženský kámen v levé. U leváků je to zase naopak:) 

Pokud budeme vnímaví k jejich energii, brzy pocítíme ve svých rukou teplo, jak stoupá vzhůru k pažím a celkově můžeme vnímat příliv energie

Moqui Marbles jsou spojeny s kořenovou čakrou. Spojují naši energii se Zemí, uzemňují nás a pomáhají vyvážit naše fyzické tělo, abychom se mohli soustředit na přítomný okamžik. Vrací nás zpět do reality. 

Můžeme čerpat ze síly Moqui Marbles, protože jsou jedním z nejsilnějších a nejvíce energických minerálů na Zemi.

Když je používáme jako pár, pomáhají v nás vyrovnat jin a jang energie. Každý člověk má mužskou i ženskou energii. Když jsou tyto energie v rovnováze, je náš život moc příjemný, cítíme se skvěle.

Když tyto energie nejsou v rovnováze, můžeme se cítit přehnaně agresivní, rozzlobení, náladoví, odpojení, pasivní, emocionální, smutní... nebo můžeme zažívat mix těchto nepříjemných stavů. 

Abychom se dostali zpět do rovnováhy, klidu a uzemnění, držíme mužské a ženské Moqui Marbles ve svých dlaních - v každé ruce ten kámen, který jí náleží podle energie kuličky Moqui.

Moqui Marble - mužský kámen

Ať už jsme my lidé žena nebo muž a chybí nám nějaké konkrétní vlastnosti typické jen pro ženy nebo jen pro muže, možná budeme chtít pracovat s kuličkou Moqui jednoho typu "pohlaví". Pokud například potřebujeme více mužské energie (často spojené s asertivitou, vůdcovstvím, logikou, ochranou a fyzickou silou), můžeme držet jen mužskou kuličku Moqui Marbles v dominantní ruce. 

Pokud potřebujeme více ženské energie (často spojené s tím, že budeme více pečující, emocionální, kreativní, empatičtí a duchovnější), můžeme se rozhodnout pracovat jen s ženskou kuličkou Moqui a držet ji ve své nedominantní ruce.

Moqui Marble - ženský kámen

Pokud budeme držet kuličky Moqui obě v jedné ruce a zkusíme si s nimi "hrát" - můžeme pomocí prstů jednou kuličkou o druhou "vrzat", začnou vydávat zajímavý zvuk, který je sice zvláštní, ale je velmi uklidňující. Kuličky jsou velmi pevné a odolné a nemusíme se bát jejich pozničení. 

Při tomto hraní jsou vynikajícími nástroji pro uvolnění stresu a úzkosti a uklidnují naši mysl. 

Podporují vnímavost k frekvencím, které jsou pro nás neslyšitelné. 

Také jemné masírování kloubů a bolavých míst na těle pomocí Moqui Marbles pomáhá zmírnit bolest. 

Kdykoli se účastníme duchovní světelné práce, léčení krystaly, meditace nebo jsme na duchovní terapii nebo na duchovních kurzech atd., naše energie vibrují jinak. Tyto typy praktik zvyšují naše vibrace, aby nám pomohly vstoupit do Vyšších říší.  

Když skončí sezení či duchovní práce a vracíme se "zpět dolů na Zem", tak mnohdy máme stále pocit, že vnitřně vibrujeme a jsme naladění na jiné, vyšší úrovni a nějak se nemůžeme usadit do této reality.

Moqui Marbles nám můžou být v tomto "návratu" velmi nápomocny, protože umí přivést a ukotvit naše energie zpět na Zem. 

Jsou velmi vhodné pro použití k návratu do reality po jakékoliv duchovní léčebné práci. 

Protože pokud se dobře neuzemníme, naše aura může být příliš otevřená a zranitelná vůči špatným živlům.

Je dobré držet Moqui Marbles ve svých dlaních tak dlouho, dokud se nebudeme cítit zcela uzemněni

 

Očista a nabíjení 

Chceme-li své Moqui Marbles očistit, můžeme použít mokrý hadřík k jemnému otřeníní a hned vysušit. Nedoporučujeme je ponořit do vody a nechat je tam, protože železitá vrstva hematitu na povrchu by mohla začít reznout a vnitřní pískovcové středy by se mohly časem rozpustit. 

Nabíjet je můžeme na slunci libovolně dlouho.

Zobrazuji 1-10 z 10
  Moqui Marbles ~ pár ~ unikátní přírodní konkrece z Utahu K. 43 g
  ks
   Moqui Marbles ~ pár ~ unikátní přírodní konkrece z Utahu J. 43 g
   ks
    Moqui Marbles ~ pár ~ unikátní přírodní konkrece z Utahu I. 44 g
    ks
     Moqui Marbles ~ pár ~ unikátní přírodní konkrece z Utahu H. 41 g
     ks
      Moqui Marbles ~ pár ~ unikátní přírodní konkrece z Utahu G. 48 g
      ks
       Moqui Marbles ~ pár ~ unikátní přírodní konkrece z Utahu F. 49 g
       ks
        Moqui Marbles ~ pár ~ unikátní přírodní konkrece z Utahu E. 50 g
        ks
         Moqui Marbles ~ pár ~ unikátní přírodní konkrece z Utahu C. 50 g
         ks
          Moqui Marbles ~ pár ~ unikátní přírodní konkrece z Utahu B. 41 g
          ks
           Moqui Marbles ~ pár ~ unikátní přírodní konkrece z Utahu A. 70 g
           ks
           Produktů na stránku 4896144

           Potřebujete poradit?

           +420 603 516 265 (Po-Pá, 10 - 18 hod.)