Logo
(Po-Pá, 10 - 18 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Potřebujete poradit?

+420 777 090 890 (Po-Pá, 10 - 18 hod.)

 

                                                                  

Slide

Krystaly a minerály / Citrín

Pravý citrín je průhledná žlutá odrůda křemene, která se pohybuje v barvách od světle žluté po zlatožlutou, medovou, až téměř hnědou barvu a může obsahovat inkluze duhy. 

Název pochází z francouzštiny a v překladu znamená citron. 

Přírodní citrín je prvotřídním kamenem, který umocní naši představivost a potrénuje naši vůli.

Povzbuzuje nás v přeměně našich snů a plánů v realitu. 

Jeho frekvence jsou jedny z nejsilnějších pro motivaci k činům, které jsme dlouho odkládali a dávají nám vytrvalost dotáhnout náš záměr do úspěšného konce .

Pomáhá nám rozpustit bloky a stagnaci v našem životě.

Jeho smyslem je cirkulace a pohyb.       

Je spojený s čakrou solar plexu, dokáže ji urovnat, zaktivovat a posílit. Pokud je čakra v rovnováze, cítíme se sebevědomí, motivovaní, účelní, spolehliví, zodpovědní.

Pomůže nám rozhýbat energii a uvědomit si, kdo jsme, co chceme dělat, co nás baví a co naplňuje náš život, co nám dělá radost. 

Citrín je zkrátka silným motivačním krystalem, který nám může změnit náš život tím, že nás může doslova" dokopat " k užitečným, ale námi dlouho odkládaným činnostem, které ale ve výsledku mohou hodně proměnit náš život směrem k lepším kvalitám .

Pokud se necháme vědomě, s našim pozváním a souhlasem vést energií citrínu, naplní naši duši pozitivitou a nejvyššími vibracemi, budeme motivovaní a sami budeme chtít, aby něco smysluplného v našem životě vznikalo.

Pravý přírodní citrín v sobě neshromažďuje a neudržuje negativní energie .

Spíše je přeměňuje a rozptyluje. Proto nevyžaduje žádnou očistu. Dalším takovým kamenem je kyanit. 

Citrín přitahuje lásku a štěstí a chrání nás před těmi, kdo by nám zlomili srdce. 

Je účinným štítem proti zášti a žárlivosti.

Umístění krystalu citrínu do našeho životního prostoru zvýšíme prosperitu a kreativitu

Rozjasní náš domov a naplní náš prostor pozitivitou, štěstím a radostí.

Citrín má díky vlivu slunce teplou, uklidňující a životodárnou energii. 

  • Krystaly citrínu bývají většinou lehce "oštipkané" nebo "oťukané". Tyto krystaly se už takto vyvýjejí po mnoha milionů let v zemi, k mini úrazům, které se různě hojí, dochází následkem mnoha zemských posunů a zemětřesení, kterých je na africkém kontinentu hojně. Potom i následkem těžby a vyjímání ze země získají tak trochu ležérní patinu. To ale nijak neubírá na úžasné energii a kvalitě těchto krystalů. Rovné a ostré hrany většinou mívají jen broušené a leštěné krystaly a pokud takové hrany má i pravý neleštěný citrín, je to spíš výjimka a vzácnost...

 Očista a nabíjení

Citrín jako jeden z mála kamenů očistu nepotřebuje. Vše dělejte podle citu a pokud to tak cítíte, že by potřeboval smýt energetické otisky, očišťujte vodou, zvukem, myšlenkou nebo vykuřovadly...

Vzhledem k tomu, že kameny nejsou jako samodobíjecí baterie a ztracenou energii si potřebují občas dobít, tak jej nabíjejte za slunného dne, ale raději ve stínu, pokud na sluníčku, tak opravdu jen chvíli.