Logo
(Po-Pá, 10 - 18 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Potřebujete poradit?

+420 777 090 890 (Po-Pá, 10 - 18 hod.)

 

                                                                  

Slide

Dumortierit

Dumortierit je vzácný kámen, který patří do silikátové třídy minerálů. Je to boro - křemičitý hydroxid hlinitý. 

Byl pojmenován podle francouzského paleontologa Eugena Dumortiera.

Dumortierit má škálu barevnosti od světle blankytně modré, přes tmavě fialovou až po zvláštně tmavě modrou barvu, která je velmi atraktivní a neobvyklá. Barva kamene nebývá celistvě modrá, je různě sytě stínovaná, kropenatá, prokvétající a má matně voskový nádech.

                                 

Dumortierit se vyskytuje samostatně jako modrý kámen, minerál, ale také bývá občas vzácně spojen s křišťálem v inkluzích. Tato kombinace a formace spolu vytváří nádherný křišťálový - jemně modrý drahokam, ve kterém vzniká tohle modré zabarvení díky jemným vláskům a chomáčkům modrého dumortieritu. 

Detailně lze tyto inkluze dobře pozorovat pod lupou.

                                   

Dumortieritový kámen JE KAMENEM ZMĚN.

Pomůže rozbít naše připoutání k věcem nebo lidem, které jsou už nefunkční a přežité. 

Prolomí cyklus naší závislosti a pomůže nám uvědomit si, že jsme to jenom my sami, kdo máme moc nad svým chováním a nad tím, co se stane s naším životem. 

Naučí nás postavit se sami za sebe, inspiruje nás k tomu, abychom byli odvážní a převzali kontrolu nad svým vlastním životem

Tento kámen je nám schopen ukázat, že rozloučení se s emocemi, které už pro nás nejsou zdravé, ani přínosné je snazší, než si dokážeme připustit.

Pomáhá nám zůstat v srdci mladými, protože pozitivně ovlivňuje náš pohled na lásku a na život

Dumortierit opravuje poškození našeho těla na fyzické, emoční, mentální a duchovní úrovni

Může posílit spojení našeho těla se všemi našimi jemnohmotnými těly, které nás obklopují, díky čemuž můžeme fungovat jako jeden celek. 

Stimuluje mozek na mnoha úrovních. Je vynikajícím kamenem pro meditaci a posilování psychických schopností.

Přírodní kameny Dumortieritu mají silnou energetickou frekvenci a otevírají v nás schopnost slyšet Boží hlas.

Je kamenem čakry třetího oka, ale velmi dobře působí také na krční a korunní čakru.

 • Pokud je krční čakra nevyvážená, můžeme být hyperaktivní, panovační a fanatičtí ohledně svých politických nebo náboženských názorů. Můžeme také odolávat jakýmkoliv změnám, zpomaleně reagovat na své úkoly a celkově časově nestíhat. Dumortierit vyvažuje a posiluje krční čakru a zároveň zlepšuje spojení a komunikaci mezi nižšími a vyššími čakrami. Řídí naše tvůrčí schopnosti. Pomůže nám žít pravdu a mluvit pravdu. Zvyšuje schopnost jasnozřivosti a projevuje hojnost.
 • Pokud je čakra třetího oka nevyvážená, můžeme být přecitlivělí na názory druhých lidí směrem k nám, můžeme třeba i závidět úspěch druhým a nedokázat uznat svůj vlastní. S tímto kamenem, který posiluje a vyvažuje tuto čakru se budeme moci více otevřít a taky můžeme zlepšit své intuitivní vnímání, kreativitu, fantazii a vizuální schopnosti.
 • Pokud je korunní čakra nevyvážená, můžeme se cítit nepostradatelní, za svou práci nedocenění, nepochopení od ostatních, budeme vyžadovat soucit a neustále můžeme vnímat nespravedlnost. Může pro nás být obtížné se k druhým chovat něžně a laskavě. Kámen dumortieritu vyvažuje tuto čakru a posiluje ji, abychom se cítili uvolněnější, otevřenější a komfortnější.

                                     

Dumortierit je vynikající kámen pro posílení paměti a zvídavosti. Zvýší naše intelektuální a duševní schopnosti, tvořivost a sebevyjádření. Pomáhá nám také s organizačními schopnostmi a vyjasněním emocionální a duševní zátěže. 

Zvyšuje naši trpělivost, zbavuje nás emocionálních obav a posiluje odvahu.

Pokud se dostaneme do nesnází, dumortierit nám dává jasnou mysl, abychom věděli, co máme dělat ♡ 

Dumortierit je velmi optimistickým kamenem, má schopnost vyvést nás z deprese a smutku do radosti a duševního míru - stačí jen mít ho u sebe a být v jeho energiích  

 

Očista a nabíjení

Dumortierit očišťujeme od nežádoucích energií a uložených záměrů pod proudem vlažné vody.

Nabíjíme za slunečného dne ale ve stínu, neboť by na slunci mohl ztratit svou modrou barvu a hodně by vybledl. Nabíjet se dá i při svitu měsíce v úplňku nebo na nabité křišťálové nebo ametystové drúze.

                                    

Zobrazuji 1-6 z 6
  Sada kamenů na podporu cesty ke spokojenému životu B. 79g
  ks
   Dumortierit tromlovaný kámen z Mosambiku A. 52g
   ks
    Dumortierit tromlovaný kámen z Mosambiku 32 - 40g
    ks
     Dumortierit tromlovaný kámen z Mosambiku 41 - 49g
     ks
     Produktů na stránku 4896144