Logo
(Po-Pá, 10 - 18 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 3 001 Kč a máte dopravu na výdejní místo ZDARMA
Slide

Septárie

Septárie je prastarý kámen, který využívá zároveň krásnou a taky destruktivní energii Matky Země. 

Je to dokonalá prezentace poněkud pohnuté historie planety a působí jako symbol krásy, který vzešel z něčeho, co bylo před tím zničeno.

Septárie jsou jedny z nejzajímavějších kamenů s unikátní kresbou, které nám mohla příroda dát. Žádná septárie nikdy není stejná jako druhá, každá je zcela originál. 

Tyto neobvyklé skalní útvary jsou bahenní konkrece s nepravidelnými kulovitými nebo vejčitými tvary, které se nacházejí v sedimentátní hornině nebo v půdě a které se vytvořily v průběhu období křídy, což bylo zhruba před 50 - 70 miliony let nebo z dřívějšího období střední až pozdní jury, tedy někde kolem 160 milionů let. Septárie z Madagaskaru, které zde nabízíme, pochází z období jury.

(Název konkrece je vytvořen z latinských slov "spolu" a "růsti", v češtině je pro to výraz "zhuštění". Základem vzniku konkrece je obvykle jádro, kolem něhož se začnou zhutňovat a zahušťovat minerální látky

V dávné době byly hladiny moří mnohem vyšší, než jsou nyní. Stejně tomu bylo i v oblasti dnešního Madagaskaru, odkud pochází tyto mimořádně septárie, které máme v nabídce. Protože byla velká část Země pod vodou, bylo pod vodou i mnoho sopek. Čas od času se proto vyskytly podmořské sopečné erupce.

Když k těmto erupcím došlo, zničilo to veškerý pomořský život v okolí a vše mrtvé postupně kleslo na mořské dno. Minerály z lastur, ulit a veškereho dřívějšího života se propojily se sedimenty mořského dna a společně vytvořily shluky - bahenní koule. 

Poté, co oceány nakonec ustoupily zpět a voda zcela zmizela, začaly tyto útvary vysychat, smršťovat se a různě praskat. Minerály ze všech mořských živočichů zkrystalizovaly a vytvořily krystaly aragonitu a kalcitu s vrchní vrstvou vápence, které vykreslily zvláštní hranaté patchworkové obrazce a nám tady zůstaly tyto krásné útvary - konkrece, které dnes nazýváme septárie.

Díky svému neobvyklému vzhledu připomínajícímu dračí kůži i zvláštnímu tvaru je septárie také známá pod názvem " Dračí vejce" nebo "Dračí kámen".

Název "septárie" pochází z latinského slova septum nebo saeptum, což znamená zeď, přepážka nebo ohrada. 

Jak bahenní koule zasychala, zmenšovala se uvnitř, praskala a měla tendenci vytvářet charakteristický vzor ohrad, přepážek a paprsků. 

Septárie může být celkově pevná konkrece ve tvaru kamene nebo to může být geoda, která má uvnitř dutinu vyplněnou krystaly.

Septárie se neřadí mezi fosílie, ale ve velmi vzácných případech lze uvnitř konkrece septárie nalézt i fosilní pozůstatky těl původních obyvatel moří.

Septárie je tvořena hlavně ze tří minerálů - z aragonitu, kalcitu a vápence. Každý z těchto minerálů přináší své léčivé vlastnosti a dohromady jsou silnými ochránci. 

Pracují v tandemu na vytvoření ochranného štítu kolem naší aury. 

Dávají nám sílu a povzbuzují nás, abychom zůstali vyrovnaní a klidní nezávisle na tom, co nám život přináší.

Žlutě zbarvený materiál je kalcit, hnědý je aragonit a vnější šedý je vápenec. Některé septárie mohou také obsahovat  bílý nebo čirý baryt

Aragonit : Aragonit je léčivý kámen, který je vynikající pro odstranění stresu a úzkosti. Je to uklidňující meditační krystal a přináší nám do života energii masivního dřeva.

Kalcit : Kalcit je kámen spirituality, zesiluje a čistí energetické pole a napomáhá paměti.

Vápenec : Vápenec je spojen s kořenovou čakrou a používá se k uzemnění těla i ducha. Je to vyživující kámen, který dokáže poskytnout úlevu jak fyzicky, tak psychicky. Velmi podporuje změny a je skvělý pro emocionální léčení.

Baryt : Barytové krystaly (také nazývané pouštní růže) jsou vynikajícími nástroji pro uzemnění a využití energie Země. Dokáže vyčistit blokády v horních čakrách, což mu umožní zesílit naše intuitivní vizionářské schopnosti.

Septárie je konkrece a konkrece jako takové jsou od pradávna ochranými kameny, které poskytují jak uzemnění, tak ochranu fyzického, mentálního a emocionálního těla.

Septárie nám pomáhá tím, že je schopna nás "očistit" od přichycené negativní energie. Je to aurická houba, která dokáže přeměnit negativitu v něco pozitivního a použitelného.

Ať jsme kdekoliv nebo jdeme kamkoliv, jsme nenápadně "bombardováni" negativními vlivy. Od špatných zkušeností až po lidi, kteří nám můžou předat své negativní vibrace. Ať už si to připustíme nebo ne, negativní energie je všude kolem nás.

Pokud máme kámen septárie s sebou, tak septárie tuto negativní energii jako houba nasákne místo nás a promění ji v něco pozitivního. Tímto způsobem nám pomůže vytěžit ze špatně vyhlížející situace maximum dobrého.

Septárie je mocný učitel, který umí mnohem víc, než jen mazat a čistit negativní vibrace. Mění náš úhel pohledu, vštěpuje nám sílu a moudrost, abychom mohli bojovat se svými vlastními démony, které nám brání v pohybu vpřed.

Septárie je také neuvěřitelně mocný kámen spojený s kořenovou čakrou. Tento energetický bod je prvním ze sedmi bodů čaker. Je to vstupní bod energie životní síly, která proudí ze Země pod našima nohama.

Kořenová čakra řídí naše pocity stability. Udržuje nás při zemi a pomáhá nám najít útěchu ve všem, co děláme. Když je tato čakra zablokována, můžeme mít pocit, že "nestojíme nohama pevně na zemi".

Mnoho lidí tento stav popisuje jako ztrátu inspirace, zatímco se unáší od jedné prchavé radosti k druhé. 

Septárie nám svou energií poskytuje důvěru, klid a mír. Umožňuje vám najít radost v životě a pomůže nám objevit náš skutečný životní cíl.

Při práci s tímto kamenem se aktivuje naše kořenová čakra a spolu s ní i energie životní síly.

Septárie zajišťuje, že energie životní síly může proudit celým naším tělem a pomáhá nám zůstat v rovnováze. 

Dokáže harmonizovat energie, což vede k pocitům dobré stability a celkové vitality.

Každodenní nošení tohoto kamene nebo meditace s ním, nám poskytne ochranný štít plný síly pozemské energie kolem naší aury. 

Pomůže nám načerpat energii a vzpomínky z minulých životů. 

Opakovaná meditace s tímto kamenem položeným na oblast třetího oka nám může pomoci vytvořit vize z předchozí životní zkušenosti a také přinést více porozumění do našeho současného života. 

Septárie nám také může poskytnout tak živé sny, jaké jsme ještě nezažili. Pokud stojíme o tento prožitek, můžeme umístit tento kámen na noční stolek nebo si ho dát pod hlavu pod polštář, abychom mohli využít jeho skutečný potenciál.

Vlastnosti tohoto kamene mají silné spojení s mocnými silami naší planety, využívají její síly a přenášejí je na nás. Učí nás být silnými a povzbuzuje nás k tomu, abychom našli účel a smysl našeho života.

Septárie vyzařuje vyživující energii, která nedovolí, abychom se někdy cítili ztraceni nebo zbyteční. 

Najít svůj smysl života a žít smysluplný život není mnohdy snadné. Ale s podporou energie, kterou přináší septárie můžeme najít své pravé místo pod sluncem.

V tomto ohledu může být septárie naším talismanem pro změnu a růst. 

Ukazuje nám, že i my můžeme "vstát z popela" a proměnit se v tu nejlepší verzi sebe sama  

 

Očista a nabíjení 

Septárii očišťujeme zlehka pod proudem vlažné vody. Svou povahou patří mezi "měkčí" kameny vápenatého původu a z tohoto důvodu ji nedoporučujeme příliš máčet ve vodě. Po lehkém opláchnutí ji dobře vysušíme. Vhodnější pro očistu jsou vykuřovadla, zvuk tibetské mísy, myšlenka...

Nabíjet můžeme za svitu měsíce v úplňku nebo na nepřímém slunečním světle (za slunného dne ale ve stínu) a nebo na nabité křišťálové nebo ametystové drúze ... nebo na misce s tromlovanými mini křišťálky.

Zobrazuji 1-10 z 10
  Septárie ~ dračí vejce ~ ručně leštěná konkrece z Madagaskaru J. 61 g
  ks
   Septárie ~ dračí vejce ~ ručně leštěná konkrece z Madagaskaru I. 84 g
   ks
    Septárie ~ dračí vejce ~ ručně leštěná konkrece z Madagaskaru H. 71 g
    ks
     Septárie ~ dračí vejce ~ ručně leštěná konkrece z Madagaskaru G. 59 g
     ks
      Septárie ~ dračí vejce ~ ručně leštěná konkrece z Madagaskaru F. 57 g
      ks
       Septárie ~ dračí vejce ~ ručně leštěná konkrece z Madagaskaru E. 47 g
       ks
        Septárie ~ dračí vejce ~ ručně leštěná konkrece z Madagaskaru D. 72 g
        ks
         Septárie ~ dračí vejce ~ ručně leštěná konkrece z Madagaskaru C. 60 g
         ks
          Septárie ~ dračí vejce ~ ručně leštěná konkrece z Madagaskaru B. 74 g
          ks
           Srdce ze septárie - ručně broušená hmatka z Madagaskaru
           ks
           Produktů na stránku 4896144

           Potřebujete poradit?

           +420 603 516 265 (Po-Pá, 10 - 18 hod.)