Logo
(Po-Pá, 10 - 18 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Potřebujete poradit?

+420 777 090 890 (Po-Pá, 10 - 18 hod.)

 

                                                                  

Slide

Aragonit

Aragonit je minerál uhličitanu vápenatého patřící do skupiny aragonitů. Je to polymorf kalcitu, což znamená, že má stejné chemické složení jako kalcit, ale má jinou strukturu a co je důležitější, má odlišnou symetrii a tvary krystalů - krystalizuje v rombické (kosočtverečné) soustavě a je o stupeň tvrdší než kalcit, má stupeň 4 a je taky o něco vzácnější než kalcit.

Aragonit je pojmenován po španělské Aragonii, kde byl objeven. 

Aragonit může být bílý nebo bezbarvý nebo se obvykle vyskytuje v odstínech červené, žlutéoranžovéhnědézelené a dokonce i modré, jako máme tady v nabídce.

 

Díky své schopnosti soustředit a uzemnit fyzickou energii je pro nás výborným kamenem, po kterém můžeme sáhnout v době stresu. 

Poskytuje nám sílu a podporu, vytváří uzemňující a odrušující ochranný štít vůči elektrosmogu a negativním energiím všeho druhu. 

Je velmi podpůrným kamenem i pro klidný spánek bez nočních můr. 

Můžeme ho použít, když se cítíme být zavaleni povinnostmi doma nebo v práci.

Pomáhá nám cítit se v sobě bezpečně a zůstat nedotčeni výkyvy nálad ostatních. 

Uklidňuje náš hněv a emoční stres. 

Aragonit nám pomůže vyhnout se ukvapeným slovům nebo činům, kterých bychom mohli později litovat.

Jeho praktická energie podporuje disciplínu a spolehlivost, vyhání prokrastinaci a rozvíjí pragmatický přístup k životu. 

Aragonit učí trpělivosti a přijetí. 

Poskytuje vhled do kořenových příčin problémů. 

Svou energií nás vede k tomu, abychom viděli skutečnou realitu ve srovnání s tou, která je vykreslena fantazií v naší mysli. Uzemní nás v pravdě a jedině tak může prasknout bublina naší vybájené lži.

Zklidňuje nás a centruje, obnovuje rovnováhu a zvyšuje vibrace na vyšší duchovní úroveň

Dodává energii do fyzického těla.

Aragonit usnadňuje čištění a aktivaci aurického pole, čaker a meridiánů. 

 • Aragonit se zastoupením hnědé barvy je spojen s čakrou zemské hvězdy. 

Tato čakra se nachází mimo naše fyzické tělo, je asi tak 30 cm pod našima nohama a je součástí našeho éterického těla. Je to uzemňující bod pro celý náš čakrový systém a éterické tělo. Spojuje nás nejen se Zemí, ale s celým lidstvem, spojuje naše minulé životy se současným životem.

Pokud je čakra pozemské hvězdy nevyvážená, můžeme se cítit být odpojeni od Země a lidí kolem nás. Můžeme prožívat úzkosti neznámého původu nebo nemusíme cítit žádnou spojitost s Božstvím, s Bohem.

 • Aragonit se zastoupením bílé a bezbarvé barvy je spojen s čakrou hvězdy duše. 

Tato čakra se nachází mimo naše fyzické tělo, nachází se asi 15 cm nad naší hlavou a je součástí našeho éterického těla. Je to přímé spojení s naším Vyšším Já, akášickými záznamy a minulými životy. Nese všechny informace o minulé i současné cestě naší duše.

Pokud naše čakra duše není v rovnováze, můžeme se cítit zmateni tím, kam v životě jdeme, nebo naší hodnotou v této fyzické rovině. Také možná nebudeme schopni přijmout existenci Vyšší Boží vůle a její roli v našem životě.

 • Aragonit se zastoupením modré barvy je spojen s čakrou hrdla - s krční čakrou.

Pokud je krční čakra nevyvážená, můžeme být hyperaktivní, panovační nebo fanatičtí ohledně svých politických nebo náboženských názorů. Mohli bychom také odolávat jakékoli změně a pomalu reagovat na svěřené úkoly.

S tímto kamenem v ruce posílíme své schopnosti jasnozřivosti a umožníme projevit hojnost. Při položení na krční čakru tento kámen povzbuzuje a řídí naše tvůrčí schopnosti. 

Pomůže nám mluvit a žít svou pravdu

 

Očista a nabíjení

Aragonit očistujeme zlehka pod proudem vlažné vody. Svou povahou patří mezi kameny vápenatého původu a z tohoto důvodu ho nedoporučujeme příliš máčet ve vodě. Po lehkém opláchnutí ho dobře vysušíme. Vhodnější pro očistu jsou vykuřovadla, zvuk tibetské mísy, myšlenka...

Nabíjet můžeme za svitu měsíce v úplňku, na nepřímém slunečním světle (za slunného dne ale ve stínu) a nebo na nabité křišťálové nebo ametystové drúze.

Zobrazuji 1-6 z 6
  Modrý aragonit - leštěný kámen z Afghánistánu H. 45g
  ks
   Aragonit - ručně tromlovaný kámen z Pákistánu 24 - 34 g
   ks
    Srdce z hnědého aragonitu - ručně broušená hmatka z Peru
    ks
     Modrý aragonit - leštěný kámen z Afghánistánu A. 41 g
     ks
       Aragonit hnědý - ručně leštěný kámen z Peru C. 74 g
      ks
       Aragonit hnědý - ručně leštěný kámen z Peru A. 76 g
       ks
       Produktů na stránku 4896144