Logo
(Po-Pá, 10 - 18 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 3 001 Kč a máte dopravu na výdejní místo ZDARMA
  1. Úvod
  2. Který krystal si vybrat?

 

                                                                  

Který krystal si vybrat?

 

Probouzí se ve vás zájem o krystaly, ale nevíte, jak a s kterým krystalem začít?

Necíte se na to jít klasickou sběratelskou mineralogickou cestou, ale spíše vás zajímají metafyzické vlastnosti krystalů, jejich transformační působení a jejich energetická pomoc nám lidem? Je tolik různých krystalů a minerálů, tvarů, konfigurací a barev, že to může být těžké rozhodnutí, který krystal si vybrat a poznat, který je tu právě pro vás...Pro úplný začátek a vlastně provždy platí, že je velmi důležité poslechnout svou intuici a to, co cítíte. Ke kterému tvaru, barvě a krystalu jste přitahováni. Vaše srdce vám napoví. Tomu věřte. Jen tomu musíte dát klid, prostor a čas. Uvolnit se, nacítit se na ty krystaly, které by připadaly v úvahu a vybrat si pak z nich. Jak už začnete a jeden z těch kousků, který vás volal, budete mít doma, samo se to spustí a pak už budete vědět :) 

Pro představu vám tady můžeme nabídnout seznámení s některými úžasnými krystaly, které nesou léčivé, čisté a ochranné energie. Jsou to křišťál, ametyst, záhněda, růženín, citrín a černý turmalín. Pokud byste zvažovali pořízení některého z výše jmenovaných, doporučovali bychom vám pořídit si surový přírodní krystal. Jeho energie není nijak měněna nebo zjemněna tromlováním, broušením či leštěním. 

KŘIŠŤÁL je považován za nejuniverzálnější a také nejvhodnější krystal pro ty, kdo začínají. Jeho účinky jsou snadno pozorovatelné jako pocit větší fyzické energie a pocit celkové pohody. Je to tím, že křišťál zvyšuje osobní energii svého majitele, chrání ho před negativní energií jiných lidí a prostředí a zlepšuje funkci imunitního systému. Tímto způsobem pomáhá i při léčení. Krystaly křišťálu jako všechny křemenné krystaly mohou být „programovatelné“ - což je termín, který se používá k označení toho, že mohou v sobě nést úmysl, záměr majitele krystalu a poskytují mu pomoc při zesilování energie tohoto záměru. Křišťál také čistí a nabíjí jiné krystaly. Od negativních energií, které do sebe stahuje, by se měl často energeticky očisťovat vodou, dýmem, zvukem... a pak nechávat dobít jeho ztracenou energii na přímém slunci, které křišťál miluje.

AMETYST přitahuje mnoho lidí svou barvou, vzhledem a vibracemi. Barva se pohybuje od světle fialové až po intenzivní temně fialovou. Každý typ ametystu je skvělý pro duchovní ochranu, čištění aury a vyvážení rovnováhy našich fyzických, mentálních a emocionálních těl. Pomáhá při meditaci a duchovní práci a pomáhá rozvíjet intuici. Ametyst je považován za mimořádně prospěšný při léčení a je to první kámen doporučovaný pro bolesti hlavy a závislosti. Je uklidňující a uvolňující a zvyšuje představivost, inspiraci a všechny formy tvořivosti. Ametyst také stahuje negativní energie z prostředí i lidí, proto by se měl často od těchto energií čistit - nejlépe pod  tekoucí vlažnou vodou a znovu nabít, ale tady pozor, ametyst nerad slunce, protože pokud je vystaven jeho paprskům, tak časem ztrácí svou nádhernou barvu a bledne. Takže nabíjet za slunečného dne, ale ve stínu. Nebo položit vedle křišťálu, který je nabíjející.

ZÁHNĚDA má barvu od velmi světle hnědé až po tmavě čokoládově hnědou. Tento krystal je vynikající pro relaxaci po náročném dni, ale je také velmi uzemňující a ochranný, zejména v pracovním prostředí. Doporučuje se v období rekonvalescence, protože pomáhá při regeneraci osobních energií. Při použití společně s křišťálem se jeho energie zvýší a funguje rychleji. Napomáhá nespavosti a přináší sladké a klidné sny. Záhněda také stahuje negativní energie z prostředí i lidí, proto by se měla často od těchto energii čistit - nejlépe pod tekoucí vlažnou vodou a znovu nabít. Záhněda také nerada sunce, protože pokud je vystavena jeho paprskům, tak časem ztrácí svou tajemnou kouřovou barvu a bledne, takže nabíjet za slunečného dne, ale ve stínu. Nebo položit vedle křišťálu, který je nabíjející.

RŮŽENÍN  je růžový křemen v barvách od světle růžové až po tmavou masitou růžovou. Je kamenem srdce, učitelem lásky. Učí nás lásce především k sobě, mít se rád takový, jaký jsem...a potom dokážeme mít opravdu rádi i druhé. Učí nás také bezpodmínečné lásce k druhým. Pracuje na našem sebevědomí a seberealizaci tím, že čistí a posiluje srdce a srdeční čakru. Čistí emoce a rozpouští zášť. Odstraňuje bloky, které zbyly z minulých zkušeností, abychom si mohli užívat přítomnost. To, že čistí naše bloky a nevyřešené emoce znamená, že je vynese ven na světlo. V průběhu této očisty můžeme zažívat lítost, vztek, bolest...je to nepříjemné, ale je to vlastně dobře, je to hojivý proces, bez kterého by nebylo uzdravení. Věci, které nás dlouho uvnitř dusily a nedovolovaly nám posunout se vpřed, mohou být rozpuštěny. Pokud takovou očistu zažijete, použijte uzemňující krystal, jakým je černý turmalín, který vám pomůže dostat se rychle na konec problému a proměnit ho v celkem pozitivní zážitek. Růženín taktéž stahuje negativní energie z prostředí a lidí, je nutno ho energeticky očištit od negativních a nízkovibračních energií pod tekoucí vodou a dát nabít za slunečného dne, ale do stínu. Růženín taky na přímém slunci bledne. Taktéž je dobré dát ho nabít poblíž křišťálu. 

CITRÍN je známý po celém světě a po celá staletí jako kámen štěstí, sebevědomí a finanční prosperity. Pravý citrín( ne přepálený ametyst) je odrůda křemene, která se pohybuje v barvách od světle žluté až po medově hnědou barvu. Citrín je krystal, který majiteli přináší radost a optimismus a pozvedá sebevědomí. Tento kámen stimuluje představivost, zvyšuje kreativitu a dáva jasnost myšlení. Z hlediska zdraví se citrín často používá ke zmírnění trávicích potíží a posílení čakry Solar Plexus, která je sídlem naší vůle a osobní moci. Jeho frekvence energie je jedna z nejsilnějších pro motivaci k činům, které jsme dlouho odkládali a dává nám vytrvalost  a vůli dotáhnout náš záměr do úspěšného konce. Je to silně motivační krystal a krystalem úspěchu je proto, protože z nás umí vykřesat to nejlepší, co v nás je a přinutí nás s tím pracovat a zúročit to. Proměňuje náš život směrem k lepším kvalitám. Citrín negativní energie v sobě neshromažďuje, spíše je přeměňuje a rozptyluje. Je jeden z mála kamenů, které nevyžadují očistu od negativních energií. Přesto ale čas od času je dobré opláchnout krystal od energetických otisků a dát dobít vyčerpanou energii za slunného dne, ale do stínu.

ČERNÝ TURMALÍN je všeobecně uznávaný uzemňující kámen a silný ochránce před negativními energiemi prostředí a druhých lidí a před elektromagnetickým smogem z mobilních telefonů, počítačů, mikrovln, televizí... Přeměňuje negativní energie na pozitivní a chrání uživatele tím, že zvyšuje jeho vlastní elektromagnetické pole, takže negativita je odpuzována. Vytváří kolem nás a našeho domova takový ochranný štít. Má schopnost vyčistit a vyrovnat všechny čakry a meridiány našeho těla. Je to skvělý minerál, který pomáhá, když je člověk roztržitý, zapomnětlivý nebo dezorientovaný, protože je schopen dát vše rychle zpět do svého středu a usadit to na správné místo. Černý turmalín skoryl energii v sobě neukládá, přeměňuje ji na pozitivní, ale očistu čas od času taky potřebuje. Očisťujte vodou a nechte nabít vyčerpanou energii na přímém sluníčku.

Vždy je dobré si uvědomit, že krystaly fungují na mnoha úrovních a že jejich účinky mohou různí lidé vnímat odlišně. Pomáhají nám s našimi problémy díky jejich barvě, krystalické struktuře a jejich chemickému složení. Někteří lidé cítí bezprostřední spojení s krystaly prostřednictvím svých fyzických a emocionálních reakcí, zatímco jiní si všimnou na na sobě změny, ale nemusí nutně cítit energii krystalu. To je naprosto normální a k určitým vjemům a zkušenostem se musíte sami dopracovat i tím, že budete s krystalem po delší dobu, nebude odložený někde na polici, ale budete ho mít stále při sobě, budete s ním propojení, zkrátka budete v jeho energiích. Jen tak můžete čerpat ty úžasné benefity ze spolupráce s krystaly.

Pokud se vydáte na cestu s krystaly, můžeme vám ze srdce popřát krásnou, šťastnou a transformační cestu ♡ .