Logo
(Po-Pá, 10 - 18 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 3 001 Kč a máte dopravu na výdejní místo ZDARMA
 1. Úvod
 2. Krystaly a minerály
 3. Archiv prodaných kamenů
 4. Obsidián apačské slzy - unikátní surový kámen z Arizony A. 9 g

Obsidián apačské slzy - unikátní surový kámen z Arizony A. 9 g

Apačské slzy ze Superioru z Arizony jsou vzácnými malými černými drahokamy v dlani, nádhernými kamínky, které mají zajímavý původ i příběh

Název tohoto velmi zajímavého obsidiánu "apačské slzy" je odvozen od legendy o tragickém příběhu, který se  odehrál kolem roku 1870 během vrcholící vá... celý popis
Dostupnost
Prodáno
Nejsme plátci DPH
90 Kč
Tento kus je již prodán
kódz23218
Kompletní specifikace

Název tohoto velmi zajímavého obsidiánu "apačské slzy" je odvozen od legendy o tragickém příběhu, který se  odehrál kolem roku 1870 během vrcholící války amerických indiánů. 

Tato bitva se měla odehrát mezi americkou kavalerií a Apači právě v Arizoně, v oblasti Superior, na strmých útesech vulkanického pohoří, které neslo název "Big Picacho".

I přesto, že neexistuje žádný oficiální záznam o této bitvě mezi americkými vojáky a indiány na tomto místě v Arizoně, je však velmi pravděpodobné, že tato legenda má skutečný základ. 

Místní legenda tedy vypráví, že apačští válečníci byli náhle přepadeni v horách americkou kavalerií, proběhl boj a zbytek apačů zůstal uvězněn na vysoké skalní římse. 

Místo toho, aby se vzdali a padli do zajetí, se všech zbylých asi 75 apačských válečníků i s koňmi ( a tady je pozoruhodné, že snad veškeré zahraniční prameny uvádějí toto konkrétní číslo 75 :) hrdinně vrhli vstříc jisté smrti skokem z vysokého srázu pohoří Big Picacho, jenž byl pak přejmenován na "Apache Leap" - v překladu "Apačský skok". 

Zvláštní malé černé hrudky obsidiánu často zasazeného v šedavém perlitu se nachází v této oblasti právě v okolí tohoto srázu a na památku této události byly tyto kameny obyvateli Arizony nazvány "apačskými slzami".

A proč právě slzy? Dávná legenda praví, že když se ženy z kmene Apačů dozvěděly, že takto tragicky ztratily své muže, otce a syny, plakaly po dlouhý čas dnem i nocí. 

Vyplakaly spoustu slz, které se po dopadu na zem změnily v malé černé kameny oválného tvaru, které jsou nyní známé jako "obsidián apačské slzy". 

Z této legendy vznikla místní tradice - že ti, kdo vlastní nebo nosí při sobě kousek tohoto kamene, už nemusí nikdy tolik hořce plakat, protože apačské ženy proplakaly dost slz za všechny, kdo truchlí.

V reálu obsidián "apačské slzy" pochází z křemičitých lávových proudů, které náhlou erupcí vytryskly do ledových vod pradávných jezer. 

Tyto malé černé kamínky bývají v těsném spojení s perlitem nebo jsou v tomto šedavém perlitu přímo zapuštěny. 

Perlit je druh vulkanického skla (dnes hojně využívaný v průmyslu) a vznikal tak, že během ochlazování obsidiánu vniklo větší množství vody do této skelné hmoty. 

Apačské slzy jsou takovými "pozůstatky" tohoto hydratačního procesu, kdy se obsidián měnil na perlit. 

Tento proces přeměny postupoval pomalu do nitra obsidiánu, dokud nezůstala pouze malá vulkanická zaoblená jádra obsidiánu jako nepravidelné, různě vroubkované hrudky "apačských slz", zasazených do okolní masy perlitu.

Apačské slzy lze nalézt tedy všude tam, kde se tvořil perlit. 

Vyskytují se po celém jihozápadně Ameriky - v Kalifornii, Nevadě, Arizoně, Novém Mexiku a Mexiku, ale i jinde ve světě. 

Avšak nejznámější a nejžádanější zůstávají ty z Arizony ze Superioru, z místa kde dávná legenda dala těmto kamenům jejich název. 

Zajímavost:

Apačské slzy si získaly větší oblibu mezi sběrateli teprve v polovině minulého století, kdy se v Superioru začal těžit perlit jako surovina. 

Hrudky obsidiánu apačské slzy byly v tomto případě komerčně nežádoucí složkou perlitu a byly odstraněny při frézování, byly dány stranou a nevyužívaly se. 

Takto si pak k těmto kamenům postupně našli cestu sběratelé a apačské slzy se dostaly do obchodů s drahými kameny po celé Americe. 

Perlitové doly v Superioru jsou již dávno zavřeny, ale malé hrudky obsidiánů apačské slzy z této oblasti zůstávají i nadále velmi oblíbeným sběratelským artiklem po celém světě.

Vzhledem je to menší černý nebo načernale zbarvený kulovitý rýhovaný kámen se skelnou texturou, který občas bývá proti zdroji světla poloprůsvitný. 

I v surovém stavu je zaoblený s lomy a prohlubněmi, je místy hladký až malinko drsnější, ale není nikterak ostrý.

Apačské slzy jsou stejně jako černý obsidián velmi uzemňujícími kameny. 

Vytváří silné spojení mezi naší kořenovou čakrou a Zemí, mají stabilní ukotvující energii. 

Jsou ochrannými kameny, které nás čistí od negativních energií, aby naše energetické pole bylo chráněno. 

Negativní energie odstraňují a přeměňují a tím uvolňují cestu pro pozitivnější vibrace. 

Apačské slzy jsou energeticky mírnější verzí silného černého obsidiánu. 

Jsou proto vhodné i pro děti a jejich citlivější energie. 

Tyto kameny vytvářejí přátelskou atmosféru, takže se s nimi cítíme v klidu a v pohodě. 

Možná že je to právě jejich zvláštně milý neforemný vzhled a zajímavý pocit na dotyk, který nás dokáže uklidnit a utěšit, když jsme smutní. 

Jsou to velmi uklidňující a podporující kameny v dobách smutku nebo v době truchlení nad ztrátou blízké bytosti.

Jemně pomohou člověku přijmout jeho smutek a poté ho postupně uvolnit, čímž se odstraní případné blokády vytvořené v mysli.

Čistí nás od nežádoucích emocí, které nás brzdí a brání nám v posunutí se vpřed.

Přinášejí pocit naděje a dávají východisko ze zoufalé situace. 

Umožňují nám vidět světlo na konci tunelu a pomohou nám podívat se na věci z jiného úhlu.

Přináší příležitosti k pozitivním změnám, zlepšují logické myšlení a spontánnost, což nám může otevřít nové dveře k přátelství, k úspěchu v životě i v zaměstnání ♡

 

 • Všechny krystaly vybíráme osobně, s citem a velmi pečlivě u českého dovozce ze zahraničí
 • Obsidián apačské slzy je velmi příjemný na dotyk a může být vaším kontaktním kamenem, který vám bude předávat svou silnou ochrannou a očistnou energii, kdykoli ho budete držet ve své dlani ♡

 • Je to nádherný malý surový kulovitý kámen se skelným leskem a zajímavou texturou
 • Kupujete přesně ten unikátní kus, který je zobrazen na fotografii 
 • Výborná kvalita a vzácnost, příjemná uklidňující energie, pohled na nádherný malý černý kámen dodá klid a inspiraci vaší duši
 • Země původu: USA, Arizona, Superior
 • Krystaly a minerály, které zde nabízíme, jsou krásné svou úžasnou energií, jsou čistě přírodní a stejně jako i my lidé, jsou zřídkakdy dokonalé. Jsou to výtvory Matky přírody, které mají za sebou nespočet milionů let, odolávaly po tu dobu mnoha přírodním vlivům a my nemůžeme zaručit jejich dokonalost nebo u krystalů naprosto dokonalé špičky nebo hrany fazet 
 • Každý kámen je originál a nese toho spoustu k předání...

Potřebujete poradit?

+420 603 516 265 (Po-Pá, 10 - 18 hod.)
Zboží zařazeno v kategoriích