Orthoceras - leštěná přírodní fosílie z Maroka E. 12,5 cm





- Kompletní specifikace
- Mohlo by vás také zaujmout ♡4
- Orthoceras - leštěná přírodní fosílie z Maroka E. 12,5 cmSkladem 1 ks160 Kč
Orthoceras jsou zkamenělé pozůstatky vyhynulého mořského živočicha z čeledi hlavonožců.
Jsou předky dnešní chobotnice a datují se do období ordoviku v prvohorách asi před téměř 500. miliony lety.
Orthoceras patřili k nejpokročilejším z bezobratlých, byli bez páteře, se sofistikovaným nervovým systémem, očima a čelistmi.
Slovo orthoceras znamená „rovný roh“ a odkazuje na jeho tvar. Jsou to štíhlé podlouhlé skořápky.
Mohli plavat a plazit se na dně oceánu. Když naplnili komory svých mušlí vzduchem, mohli se vznášet po mořích a pohánět se tryskáním vody. Měli chapadla a inkoustové vaky podobně jako dnešní chobotnice.
Poté, co zemřeli, se jejich skořápky nahromadily na mořském dně, kde byly pohřbeny sedimenty a v průběhu věků se proměnily v kámen.
Tito orthoceras pak byli vykopáni v pohoří Atlas v Maroku, na severním okraji pouště Sahara, která byla kdysi dávno pod hladinou moře.
Fosílie orthoceras jsou extrémně aktivními kameny, které nás mohou srovnat s prvotními silami přírody.
Připojit se k tomuto starodávnému stvoření může být trochu náročné,
ale odměna za to stojí... :)
Pokud jde o energii, kterou tato fosílie vlastní, tak jde hlavně o prastaré znalosti tohoto mořského tvora.
Potuloval se po mořích před téměř 500. miliony let, toto stvoření žilo ve světě, který vypadal mnohem jinak než dnes.
Meditováním s fosilní energií může člověk pociťovat spojení s tou starou Zemí a veškerým vědomím, které obsahuje.
Tato fosilie nás vede na cestu transformace přes všechna období kým jsme byli, kým jsme a kým chceme být.
Můžeme využít informace shromážděné vizualizací těchto minulých životů a aplikovat je na to, kým jsme dnes.
Tvor orthoceras, který zemřel a potopil se hluboko na dno oceánu do temnoty nám připomíná, že i ve tmě mohou nastat změny, takže můžeme být znovuzrození, když se rozhodneme změnit a vrátit se zpět na Světlo.
Historie se neustále opakuje a pouze poučením se z našich chyb se můžeme posunout vpřed a růst na své cestě.
Tento kámen nabídne spoustu energie a životní síly, kterou lze použít v oblastech, kde to nejvíce potřebujeme ♡
- Kupujete přesně ten kus, který je vyfocen na fotografii, délka - 12,5 cm.
- Všechny krystaly i fosílie pro vás vybíráme osobně, s citem a velmi pečlivě u českého dovozce ze zahraničí.
- Země původu: Maroko, Erfoud
- Fosílie orthoceras jsou broušené a do lesku vyleštěné tvary v černém zbarvení se šedými nebo slonovinovými fosilizovanými mořskými živočichy. Jsou vyleštěny tak, aby se ukazovaly všechny přírodní vzory. Vápencová matrice je z černého mramoru, má vypouklý tvar a spodní strana je rovná.
- Krásný kus velké leštěné fosilie orthoceras s pradávnou energií, vhodný do ruky pro meditaci nebo na pracovní stůl jako krásné těžítko pro štěstí a pracovní úspěchy ♡
- Krystaly, minerály a fosílie, které zde nabízíme, jsou krásné svou úžasnou energií, jsou čistě přírodní a stejně jako i my lidé, jsou zřídkakdy dokonalé. Jsou to výtvory Matky přírody, které mají za sebou nespočet milionů let, odolávaly po tu dobu mnoha přírodním vlivům a my nemůžeme zaručit jejich dokonalost nebo u krystalů naprosto dokonalé špičky nebo hrany fazet. Snažíme se je zachytit pokud možno z více stran na fotografiích.
- Každý kámen je originál a nese toho spoustu k předání... ♡