Logo
(Po-Pá, 10 - 18 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. Krystaly a minerály
 3. Archiv právě prodaných kamenů
 4. Ametystový květ z Brazílie, surový C. 350g

Ametystový květ z Brazílie, surový C. 350g

 • Unikátní kus

Ametystový květ, nádherný unikátní sbírkový kus z brazilského Iraí

Ametystový květ je specifická odrůda Ametystu , která vykazuje velmi jemnou růžovou i fialovou barvu. Tvoří se v květu jako svazek hranolovitých kryst... celý popis
Dostupnost
Prodáno
Nejsme plátci DPH
2 950 Kč
Tento kus je již prodán
kód235
Kompletní specifikace

Ametystový květ je specifická odrůda Ametystu , která vykazuje velmi jemnou růžovou i fialovou barvu. Tvoří se v květu jako svazek hranolovitých krystalů. Mají skleněný lesk a na zadní straně bývají pokryty zeleným celadonitem. 

Jsou to krásné a jedinečné krystaly, které lze nalézt pouze v brazilské oblasti Rio Grande do Sul.

V této oblasti je jen několik málo míst, které jsou zdrojem vynikajících a kvalitních květů. Ametystový květ a světlý růžový ametyst jsou si podobné, nejsou to úplně stejné krystaly.

Ametystový květ se nachází pouze v jediné oblasti v Brazílii v úzkých prasklinách v čediči a nenachází se spolu s ametystem.

Tyto krystaly se z čedičových prasklin pracně "trhají" a zůstává po nich "stopka" s přiměsí tmavě zeleného celadonitu. Fialové nebo namodralé krystaly nalezené ve středu květů jsou ve skutečnosti chalcedony. Vytváří trigonální krystaly a taky stupňovité vzory. Stejné vzory, jako je vytváří i ametyst.

Jsou to krystaly pro posílení energetického centra čakry srdce. Přináší nám do našeho života láskyplné energie a vytváří milující prostor.

Jsou připomínkou toho, že láska, kterou hledáme, je již v nás a nyní je čas vyzařovat tuto lásku, aby se svět stal lepším místem

 • Nádherný kousek pro oko i pro duši, nesoucí krásnou energii
 • Země původu : Brazílie, naleziště Iraí, oblast Alto Uruguai, Rio Grande do Sul
 • Vysoce kvalitní, něžná krása a vzácnost
 • Sbírkový kus
 • Kupujete přesně ten kus, který je na fotografii. Zadní strana krystalu pokrytá zbytky zeleného celadonitu. Kvůli velkému skleněnému lesku jdou tyto krystaly velmi obtížně fotit, v reálu jsou ještě o mnoho krásnější...
 • Všechny krystaly vybíráme osobně, s citem a velmi pečlivě u českého dovozce ze zahraničí.
 • Krystaly a minerály, které zde nabízíme, jsou krásné svou úžasnou energií, jsou čistě přírodní a stejně jako i my lidé, jsou zřídkakdy dokonalé. Jsou to výtvory Matky přírody, které mají za sebou nespočet milionů let, odolávaly po tu dobu mnoha přírodním vlivům a my nemůžeme zaručit jejich dokonalost nebo u krystalů naprosto dokonalé špičky nebo hrany fazet. Snažíme se je zachytit pokud možno z různých stran na fotografiích. 
 • Každý kámen je originál a nese toho spoustu k předání...♡

Potřebujete poradit?

+420 777 090 890 (Po-Pá, 10 - 18 hod.)
Zboží zařazeno v kategoriích